Merhaba, 

Kafa şişirmeden, akıl bulandırmadan kendimden kısacık bir bahsetmemi istiyor olsanız gerek ki, şu an bu sayfayı okumaktasınız. O halde kısaca bahsetmek gerekirse; soğuk memleketin sıcak insanı olarak 90'lı yılların ilk başında Erzurum'da dünyaya gelmişim. Çocukluğumun neredeyse tamamını geçirdiğim memleketimde Lise Eğitimini de Dedeman AOTM Lisesinde tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesine geçiş sağladım. Önce iki yıllık Turizm Meslek Yüksek Okulu, akabinde de Alman Dili ve Edebiyatı Bölümüne geçiş sağladım. Tarihler 2015'i gösterdiğinde ise bölümümden mezun olmuştum. Aynı zamanda "Jena Friedrich Schiller Almanya" Üniversitesinde de "Germanistik" okudum. 

Lise ve öncesi dönemlerde Arapça, Kur'an-ı Kerim ve Osmanlıca eğitimleri aldım. Turizm sektöründen önce İnşaat, sonrasında ise eğitim sektörlerinde çalıştım. Son demimde Digiturk ile beraber çağrı merkezi ve kalite uzmanlığı alanlarına atılma fırsatı buldum. Üniversite yıllarımda Web tasarım, yazarlık ve yabancı dil üzerine uğraş edindim ve birçok seminere, programa katıldım. Web site hazırlamanın yanında öykü, masal, roman, deneme yazıları kaleme almaya başladım. Öyle ki, bölümümdeki bazı kıymetli hocalarımın desteği ile kendi tiyatro oyunumu yazıp, yönettiğim 23 kişilik oyuncu ekibinin içerisinde yer aldım. 

Milliyet ve Radikal Blogları başta olmak üzere Genç Yazı, Yeni Makale gibi birçok platformda yazılar yazdım; birçok kişi, kurum ve kuruluşa Web site hazırladım, Web tasarım, E-ticaret & Sosyal Medya, İngilizce-Almanca yabancı dil eğitimleri verdim. 2017 yıllının ortalarında ise artık kendi uğraş ve deneyimlerimle bütünleşen işi yapmak, bu doğrultuda kariyerime yön vermek için atağa geçtim. 

Profesyonel olarak çalışmakta olduğum MARM Assistance şirketi sayesinde bu hedefime büyük ölçüde kavuşma imkanı buldum. İşimle birlikte uğraş ve ilgi alanlarımı da geliştiriyorum. Yazmayı seviyorum, aynı zamanda web site ve uygulamalar geliştirmeyi de. 
Bu platform üzerinden makale, deneme, blog yazılarıyla birlikte, sözlük, yazılım, tema çalışmalarımı paylaşıyorum. 

Teşekkürler
Saygılarımla
 
Ek Kısa Açıklama: Bağımsız Yazar (jungnet)

Bazı çaba ve çalışmalarım sonucu bazı konulara ilk defa imza atmayı başardım. Birçoğu pek tanınmasa da tarafımdan ilkler listesine konulmuştur. Bunlardan bazıları; 
 1. 2008 yılında ilk Türk Servis Usulünü projelendirerek sundum. Eş ortağım Emrah Yılmaz ve destekçi hocam Ufuk KAYA'ya teşekkürlerimi sunuyorum.
 2. İlk defa yapıtların konuştuğu, yapıtların dilinden metafiziğe değinilen romanı yazdım. İnsanlardan öte yapı ve maddelerin konuştuğu, bunların gözünden etrafa bakıldığı "Görünmeyen Bilinmez" isimli romanı yazdım. 
 3. Benzeri döneminde rastlanmamış ilk "Almanca Yapı-Kavram Sözlüğünü" oluşturdum. Ücretsiz olarak birçok platformda yayınlanmaktadır. 
 4. İlk post-modern akıma karşılık vermesi amaçlanmış, akademik araştırmalarca geliştirilebilir edebi türü geliştirdim. "Damlahatname" ismini verdiğim edebi türde bir eserin seriye geçmeden sürümler halinde de yayınlanabilir olmasını gerçekleştirdim. 
 5. "Gezgin" isimli Türk Tarayıcısını (Browser) geliştirdim. (Gelişimi durdurulmuştur.
 6. "Garama" adlı ilk sosyal platform barındıran yerli arama motoru projesini geliştirdim. Google+ henüz söz konuzu olmadığında arama motoru olarak geliştirdiğim "Garama", bünyesinde sosyal medya tabanını barındırıyordu ve paylaşımlara, sayfa kurulumuna kadar olanak sunulmuştu. İlk aldığım tepki; "Arama motorunda facebook, sosyal medya mı olur?" Birkaç yıl sonra Google Plus hizmete sunuldu. (Site gelişimi durduruldu.)
 7. "Revonews" isimli ilk doğunun uluslararası haber platformunu kurdum. Erzurum'dan yayın yapan İngilizce ilk platform idi. Uluslararası haberlere yer veriyordu. (Sponsor ve editör yetersizliği, kötüye kullanım nedeniyle proje kapatıldı.)
 8. E-ticaret temelinde farklılığa ve yaratıcılığa imza atarak bir ilki başarmış, Mekan ve Blog ikilemesini bütünselleştirerek E-ticaret platformu kurduk. (Hüseyin Sümer & Ben) Mekan tanıtımı ve Bloglamayla ürün satışı bir arada bütünleştirilmişti. Yakın zamanda Mekan tanıtımında "Mekanist" ile rakip olduk. Ancak yeterli maddi kaynak ve tedarikçi bulunamadığından projedeye son vermek zorunda kaldık. Platformumuzun ismi; "Diyardan.com" idi. (Diyardan Bilgi Teknolojileri)
 9. İlk Türk - Alman eserlerinden bütünsel bir tiyatro eserine imza attım. "Arama Tarama Yanılgısı" adlı tiyatro eserini yazdım ve Üniversitede gösterime girmesinde aktif rol oynadım. Oyunumun oynanmasında yönetici ve oyuncu oldum. Üniversite danışmanım Fatma ÖZTÜRK DAĞABAKAN'ın büyük destekleriyle imkansızlar aşılarak sergilenen oyunun geliri ise ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmıştır. (Oyunun son derlemesi ve kaliteleştirilmesinde usta tiyatrocu öğretim görevlisi Selim CİNİSLİ'nin büyük katkısı bulunmaktadır.)
 10. Üniversitenin Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde pasifleşmiş Germanistik Kulübünü yeniden canlandırarak ilk defa Bilişimde Farkındalık Eğitimi organize ettim. (Özgün logo ve tasarımlarla sunum sağlanmış, 8 dalda 8 günlük eğitim, sosyal medya eğitimi gibi birçok eğitim ve organizasyona imza atılmıştır.)
 11. Ayrıca Türkiye neredeyse hiç bilinmeyen farklı ve gelişmiş bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olan uNet/uCoz sistemi hakkında baştan sona ilk Türkçe kaynağı kaleme alarak Türkçe kaynak olmasını sağladım. Baştan sonra bir web site yapmayı ve ilaveten uNet sistemi ile site hazırlamayı bu kitapta ele aldım. uCoz sisteminin ilk Türkçe destek ve gelişim projelerine imza attım. Kitabımın adı; "Baştan Sona Web Site Hazırlama Rehberi»
 12. İlk "rastgele veri sunum platformunu" geliştirdim. "Rastgelelik.com" isimli sitede "Rastgelelik Kuramı" çerçevesinde veri gösterim ve sunumuna yönelik işlev gösteren siteyi geliştirdim. Rastgele film, sözcük, haber, madde, dosya, test, fıkra, kitap, site, blog ve dahasını bir düğme ile rastgele algoritması vasıtasıyla açmak mümkündür. Aynı zamanda bu platform bünyesinde kendi arama motorumu, kişiye özel arama motoru sayfası yapımını ve Desk oluşturma özelliklerini sundum. Herkes %96 geliştirilebilir özellikte Desk sayfasını açabilir ve kendi arama motoru sayfasını kurabilir. Detaylar ve örnekler için "www.rastgelelik.com" sitesini ziyaret edebilirsiniz. (Şuan için değeri yükselmekte olan sitedir. Kapatılması söz konusu değildir. Gelişimi devam ediyor.)
Bunların dışında da birçok çalışma ve projeye imza attım. İlk olma özelliği taşımadığı için burada belirmedim.