A'dan Z'ye Al Bakiyye Dili

Önsöz: “A’dan Z’ye Al Bakiyye” isimli dil öğretim eseri “Eğitsel Öğreti” özelliği ile kaleme alınmıştır. Eser, Türkçe dilinde “Al Bakiyye” isimli yapay dilini baştan sona öğretmek ve tanıtmak amacıyla hazırlanmıştır. Kapsamlı anlatım ve örneklerle betimlemeler mevcuttur. Al Bakiyye isimli dilin ilk öğretim-öğrenim kitabı olma özelliğine sahiptir. Al Bakiyye dili tüm alfabelerle yazılabilmektedir. 4 özel alfabe standart olarak kabul edilmiştir. Bu eserde en yaygın kullanılan 2. Standart Latin kökenli “Al Hûray-ibakiyye” temel alınmıştır.

A’dan Z’ye Al Bakiyye” adlı bu eser, kendine özgü alfabe ve yazım sistemine sahip Al Bakiyye yapay diline ait öğrenim kitabıdır. Türkçe anlatım ile baştan sona bu yapay dilin öğrenilmesi için temel kaynak olmasını amaçlıyorum. Örnek cümle, sözcük ve detaylı açıklamalarla konuları ele almaya çalıştım.
Bu eserin Al Bakiyye adlı yapay dilin gerçek manada öğrenim ve referans kaynağı olmasını temenni ediyor, iyi okuma ve öğrenmeler diliyorum.
 

Kaynakça

http://albakiyye.rastgelelik.com

Belgeyi İndir (3.14 Mb)

Değerlendirme: 0.0/0
PDF Önizle
Sayaç: 475/232 | Ekleyen: jungnet | Etiket: ücretsiz dil öğretim kitabı, yapay dil, conlang, dil öğretim kitabı, adan zye albakiyye, Al Bakiyye, al bakiyye hakkında her şey
Toplam Görüş: 0
avatar