Unterschied Erkennung und Innovation - Algılama Farkı ve İnovasyon

Ich habe diese Artikel für Innovation geschrieben.
Son dönemde bayağı bir dillere dolaşan ve uzmanlarımızın sık sık kullanmakta olduğu “inovasyon” kelimesi, kelime anlamıyla Türkçemizde “Yenilik-Yenilikçilik” diye kabul görmüştür.
Türkiye’de bir çok konuda olduğu gibi insanımız bu kelime ve uygulamayı da kendi tarafında ve kendine özgü yapılara sokup kullanmaya başladı. İnovasyon adıyla bir çok firma ve kişi bu harekete katıldı. Bizim bu konuda ilgi çekmeyi istediğimiz konu bunun uygulanışı ve algılanışıdır.
cumhuriyet tarihi sonrasında süregelen ve halen devam eden bu gelenek yine devam ediyor ve Batı farklı Doğu farklı bir algı içerisinde uygulamaya çalışıyor. Batıda İnovasyon yenileme ve yinelenme olarak algılanıp Yeni fikir ve yeni stratejiler üzerine uygulanmaktayken bu özellik doğuda tam aksi durum arz etmektedir. Doğuda İnovasyon yenilik ve yenilik olarak belirtilmekte fakat değişim olarak algılanmakta ve değişkenlik yapısı göstermektedir. Yenilik adına doğu tamamen değişime yönelmiş durumda. Yıllardır berberlik yapan bir işletme inovasyon adında bir harekete girişip bunun yürümediğini düşünüyor ve kasaplığa başlıyor. Yıllardır sadece internet sitesi yapan bir firma yeni sistemler,tasarımlar ve özelliklerle yenilik katmak yerine inovasyon algısı içerisinde web site yapmayı bırakıp e-ticarete veya sosyal medya ya yönelmektedir. Batı işini yenileyip özellikler kattıkçe çıtayı yükseltip büyümekteyken, doğu inovasonu değişkenlik olarak agıladığından mevcut düzeni,geleneği bozuyor ve tamamen değişim yaşamaktadır.
         Ben bunun yanlışlığını savunmakta ve değişken değil yenilikçi bir milletin oluşturulması taraftarıyım.
İnovasyon”: Yenilik isteriz ama Değişkenlik asla…

Değerlendirme: 0.0/0
Sayaç: 1422 | Ekleyen: jungnet | Etiket: değişim, İnivasyon, yenilik
Toplam Görüş: 0
avatar