20:55
Dil Öğretim Yöntemleri
Bence öyküsel anlatımla da dil öğrenmek mümkündür.
Görevlendirme usulü okutma ile öğretimde başarı saklıdır.

Evet, bence bu yöntemle de dil öğrenmek mümkündür. Kişi hem okuyor, hem eğleniyor, hem araştırıyor ve hem de görev sorumluluğu kazanıyor. Eserin yapı ve gücüne bağlı olarak dilde istenilen seviyeye ulaşılabilmektedir. 

İşte ben de bu yöntemi bir şekilde test etmeye karar verdim. "Dilim Almanca" ismini verdiğim bir eser projesi başlattım. Fırsat buldukça yeni bölümleri kaleme alacak, her bölümde bir veya birkaç konuyu ele alarak hikaye anlatacağım. Kurgusal olaylara ve hayali karakterlere yer vereceğim. Her bölümde okura görevler atayıp, yapmasını isteyeceğim. Bu görevler hem dili öğrenmesine, pekiştirmesine ve sonraki bölümü anlamlandırabilmesine yardımcı olacaktır. 

Detaylarıyla birkaç bölümde tamamladıktan sonra ise daha ayrıntılı biçimde bu eserimi Damlahatname olarak kaleme alacak ve akabinde kitap olarak yayına sunacağım. Başarı oranı hakkında ise dönütler de yine bulunacağım. 
Eklentiler: Görsel 1

"Dil Öğretim Yöntemleri" başlıklı bu blog yazısı, "20.09.2017" tarihinde "" konumunda yazıldı. Bu blog yazısı yazılırken hava durumu dereceydi ve döviz kuru da şeklindeydi.
Yazım günü gelişen olaylar: ""
Kategori: Seyir Defteri | Okunma: 1026 | Ekleyen: jungnet | Etiket: Dil öğretim yöntemi, dilim almanca, öyküsel anlatımla dil öğretme metod, öğretim yöntemleri | Değerlendirme: 5.0/1
Toplam Görüş: 0
avatar