13:06
Kalite Özveri Demektir.
Kalite, her şeyden önce özveriyle çalışmaktır. Zamanın etkin yönetilmesi, paraya bağlı olarak kalitenin artma durumudur.
alite, kısaca özveri, sevgi ve aşkla yaşam yolunda çalışmak demektir.

Eğitim sektörünün damarlarına kadar işleyen, üretim ve hizmet birimlerinde en önemli unsur olmayı gerektiren niteliktir adeta kalite ilkeleri. Kalite, kısaca özveri, sevgi ve aşkla yaşam yolunda çalışmak demektir. Bencesine bakarsak bu unsur değişmez ama nitelik kazanabilir, yani kalite tanımı değişmez ama daha kaliteli bir hal, açıklama kazanabilir. Çünkü zaman ve gayretle bu unsurda daha kaliteli bir nicel hal alabilmektedir. 

Çağrı merkezinde kalitenin en önemli unsuru nedir, diye bir soru sorulursa; özveri ve stres yönetimi demekle birlikte kuralların en etkin biçimde uygulanmasıdır. Çünkü kati unsurlar üzerine dayandırılan bir üslubu bulunmaktadır. Eğitim-öğretim sektörüyle ilişkilendirmek gerekirse de özverinin en üst düzeyde sevgiyle harmanlanması, demektir. Karşılaşılan zorluk ve olağan dışı durumlara karşı dayanmak, sabır ve özveriyle çalışmak işin kaliteli yapılmasında yatan en önemli vesilelerdendir. 
Telefon görüşmelerinde empati ve ikna yeteneği olmazsa olmaz kalite unsurudur. Pazarlamacı için ikna, kabullendirme sanatı kalite unsurunun önemli ilkesi iken, bir ürünün dayanıklılığı, sağlam ve etkili olması kalite unsurlarının başıdır. 

İş adamlarına göre kalite denilince ise elbette ki değişmen bakış açısıyla; "Kalite - Zaman - Para" döngüsü gelmektedir. Ayrıca bütün unsur ve sektörlerde kalitenin olmazsa olmazı zaman yönetimidir. Para ise mükafatı yahut hediyesi niteliğindedir. Tabi para, kaliteyi etkiler. Ne kadar çok maddi yatırım yapılırsa, o denli kalite artar, özveriyle zaman kontrolü doğru yapılır. 
Eklentiler: Görsel 1

"Kalite Özveri Demektir." başlıklı bu blog yazısı, "13.04.2017" tarihinde "" konumunda yazıldı. Bu blog yazısı yazılırken hava durumu dereceydi ve döviz kuru da şeklindeydi.
Yazım günü gelişen olaylar: ""
Kategori: Kalite & Nitelik | Okunma: 1092 | Ekleyen: jungnet | Etiket: zaman, kaliteye ilişkin, kaliteye dair, ürünlerde kalite, Para, çağrı merkezi kalite, kalite | Değerlendirme: 5.0/1
Toplam Görüş: 0
avatar