İnternet sitelerindeki abartılı reklam ve görseller göz yoruyor, ağırlıklı olarak okuru bezdiriyor.
İlgi Dağılması Yaşatan İnternet Siteleri
Bu İnternet sitelerini hazırlayanlara, "E Be İnsaf!" demek yerinde olur yani. Kültür-Sanatla ilgili haberleri cımbızla arayıp bulur olduk. Bir haberi okurken, alakasız bir reklam, onlarca farklı haberi de okutma gayreti, yorucu ve sıkıcı görsel baskı kişiyi bunaltıyor. Bu yüzden okur da kendince bir çözüm üretmeye çalışıyor, uzun yazıları okumak yerine, kısaca konuyu anlamaya çalışıyor ve kısa özet görmek istiyor. Detayları önemsemiyor. Halbuki, daha sade, daha biçemli ve reklamların abartılmadan yansıtılıp, renk uyumunun 3 adeti geçmediği, estetik tasarımlı sitelerde yazı okutulmaya özen gösterilse çok daha verimli bir okur kitlesi elde edilebilir. 

Şöyle bir özetlemek gerekirse haber, metin vb. yazı tabanlı sitelerde bir sayfada 3'ten fazla reklam olmamalı, bu reklamlar da içerikle uyumlu ve renk olarak abartılı durmamalıdır. Önerilen içerik veya sayfa alanlarında 5'ten fazla öneri bulunmamalı ve okur, içeriğe odaklanabilmelidir. Yazım türünde başlık defalarca tekrar edilmemeli ve gereksiz anlatımlar olmamalıdır. Başlıkta bir durum belirtiliyor ise ilk paragrafta bu anlatılmalıdır. En sona bırakılmamalı ve ana temadan asla uzaklaşılmamalıdır. Ayrıca çok uzun ve karışık konularla yazım yapılmamalıdır. 
Kaynak kullanımında mutlaka kaynak gösterilmeli ve 2 - 3'ten fazla görsel kullanılmamalıdır. Metin içerisinde 2'den fazla renk tercih edilmemelidir. Bu renkler de vurgu amaçlı kır ... Devamını Okuyun »
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Gelişi Güzel | Okunma: 1021 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 13.04.2017 | Yorum (0)

Kalite, her şeyden önce özveriyle çalışmaktır. Zamanın etkin yönetilmesi, paraya bağlı olarak kalitenin artma durumudur.
Kalite Özveri Demektir.
Eğitim sektörünün damarlarına kadar işleyen, üretim ve hizmet birimlerinde en önemli unsur olmayı gerektiren niteliktir adeta kalite ilkeleri. Kalite, kısaca özveri, sevgi ve aşkla yaşam yolunda çalışmak demektir. Bencesine bakarsak bu unsur değişmez ama nitelik kazanabilir, yani kalite tanımı değişmez ama daha kaliteli bir hal, açıklama kazanabilir. Çünkü zaman ve gayretle bu unsurda daha kaliteli bir nicel hal alabilmektedir. 

Çağrı merkezinde kalitenin en önemli unsuru nedir, diye bir soru sorulursa; özveri ve stres yönetimi demekle birlikte kuralların en etkin biçimde uygulanmasıdır. Çünkü kati unsurlar üzerine dayandırılan bir üslubu bulunmaktadır. Eğitim-öğretim sektörüyle ilişkilendirmek gerekirse de özverinin en üst düzeyde sevgiyle harmanlanması, demektir. Karşılaşılan zorluk ve olağan dışı durumlara karşı dayanmak, sabır ve özveriyle çalışmak işin kaliteli yapılmasında yatan en önemli vesilelerdendir. 
Telefon görüşmelerinde empati ve ikna yeteneği olmazsa olmaz kalite unsurudur. Pazarlamacı için ikna, kabullendirme sanatı kalite unsurunun önemli ilkesi iken, bir ürünün dayanıklılığı, sağlam ve etkili olması kalite unsurlarının başıdır. 

İş adamlarına göre kalite denilince ise elbette ki değişmen bakış açısıyla; & ... Devamını Okuyun »
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Kalite & Nitelik | Okunma: 1114 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 13.04.2017 | Yorum (0)