14:32
Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey
Toprağın altındakilerin pişman oldukları için toprağın üstündekiler kendini paralıyor...
Değmez toprak altındakilerin pişman oldukları için toprak üstünde parçalanmaya

Peki neden bu kitabı blogumda anlatacak, paylaşacak kadar önemsiyorum? Aslında mantığı ve ilginç bir izlenim yaratıyor olması hoşuma gidiyor. Bir bakıcının hem yaşamı ve hemde anlatımları o denli hoş ve ilgi çekici ki, okumaktan zevk alıyorum. 

Okudukça kendimi sorguluyorum. Ben de acaba ölmeden önce ya da ölüm gelip yaklaştığında, yaşlılık anında pişman olabileceğim şeyleri şu an yapıyor muyum? Bunları kendi kendime sormuyor değilim. Sıralamak gerekirse temelde birkaç unsura değinmek istiyorum. Bunlardan en önemlisi çalışmak. Aslında çalışmak değil, ÇOK ÇALIŞMAK. Evet, çok çalışıp da iş kolik olarak ailemize pek vakit harcayamamak, bence oldukça önemli bir unsur. Buna dikkat etmek gerekiyor ki, ilerleyen zamanda gerçekten pişman olabileceğimizi düşündüğüm unsurların başında. İş dışında ailemize ve sevdiklerimize, aynı zamanda kendimize ve kendi zevklerimize vakit ayırmamız gerekiyor. 

Çalışmanın dışında dürüst olmak da çok önemli. Yıllar sonra bazı kişilere karşı mahup olmak kadar kötü bir duygu olamaz, diye düşünüyorum. Bir diğerini de iletmek gerekirse sevdiğimizi söylemektir. Sevdiğiniz kişiye sevdiğinizi her fırsatta söyleyin. Saklamanın bir avantajı yok emin olun. Zaten bu hususta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)'ın de bir hadisi vardır. "Kişi, sevdiğine sevdiğini söylesin." der.

Daha okumaya devam ettikçe birçok pişman olabileceğimiz şeyleri göreceğim ve fırsat buldukça blogumda paylaşacak, gerekirse de bir farklındalık oluşturmak için elimden geleni yapacağım. 
Eklentiler: Görsel 1

"Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey" başlıklı bu blog yazısı, "29.09.2017" tarihinde "İstanbul-Türkiye" konumunda yazıldı. Bu blog yazısı yazılırken hava durumu dereceydi ve döviz kuru da şeklindeydi.
Yazım günü gelişen olaylar: ""
Kategori: Edebi Kültür-Sanat | Okunma: 1100 | Ekleyen: jungnet | Değerlendirme: 5.0/1
Toplam Görüş: 0
avatar