18:02
Tatilbudur Anıları

Gel zaman git zaman genel merkezde çalışmaya başladım. Yeni yeni öğrenen, bolca soru soran birinden artık az da olsa uzman oluyor gibiydim. Kurumsal bir yerin keyfini yaşayacağım diye övünüyordum. Doğru, gayet kurumsal bir firmada çalışıyordum. Bir sıkıntı yoktu ama zamanla misafirlerin aşırı boğan şikayetlerinin artması ve farklı durumlardan dolayı huzursuzluk başladı. Kendi işimi, yabancı dille ilgilenme arzusu ağır basmıştı. İnternetten 3 - 5 dakikalık boş vakitlerde ki, bulabilirsem isteme bakıyor ve haber okuyordum. Ama sonra birden engel geldi. 2 - 3 site dışındakilerin hepsi engellendi ve bu uygulama sadece birkaç kişiye yapıldı. Bunlarda bizim gibi Tatilbudur’un asli bünyesinde olmayanlar içindi. Sonra haksız yere kendi hatalarını telafi maksatlı benim üzerimden cari uygulanması, beni tamamen kararımdan çevirdi. Artık burada çalışmak istemeyecektim. Ardı arkası gelmeyen bir farklı uygulama ile de artık yılmaya başlamıştım. Bayram vardiyası hazırlanmıştı. 2 kişi hariç herkesin haftalık iznine ilave bir gün bayram izni vardı ve bu izin bayramın ilk 3 gününe tekabül edebilmekteydi. Ama iki kişi hariç. Bayramın 3 günü de çalışıyordu. O kişiden biri de bendim. İşte artık son damlaydı bu. Ama henüz son nokta değildi.

Bir imkan olsa da çıksam, kendi işimi yapabilsem diye heves ve heva sarf edip duruyorum. Bu süreçte ayrıca evlenip, yuva kurabildim. Zamanın daha neler göstereceği, ne iş yapacağım bu denli meçhul devam etti durdu ve hep de böyle olacak gibi. Zaten bize de yarın ölecek gibi hazırlıklı, hiç ölmeyecek gibi gayretli olmak yaraşır.

 Bugün haber beklediğim gün. Şayet haber gelirse olumlu,  bırakıyor olacağım tatilbudur’u ama hayırlısı diyelim yine. Gün boyu haber bekledim durdum. Ne bir haber ne de bir başka yanıt gelmişti. Şimdilik devam ediyordum. Derken aklıma bir şey geldi. Buraya kaliteci olarak başvuru yapayım. Neticede kaybedecek neyim var, değil mi?
 

Birkaç gün geçmişti ki, pazartesi günü bana bayram izni vermişlerdi ama aynı gün gelen haber pek bayram havası değildi. İş bitmişti. Böylece bir sona daha gelmiştik ve Tatilbudur faslı son bulmuştu. Buna da “Hadi hayırlısı” demekten başka bir şey gelmiyordu elimden.


"Tatilbudur Anıları" başlıklı bu blog yazısı, "04.09.2017" tarihinde "" konumunda yazıldı. Bu blog yazısı yazılırken hava durumu Az Bulutlu, 22 dereceydi ve döviz kuru da Dolar: 3,4306 | Avro: 4,0822 | Altın: 931,68 şeklindeydi.
Yazım günü gelişen olaylar: ""
Kategori: Türkiye Anıları | Okunma: 976 | Ekleyen: jungnet | Etiket: tatil acentesi, Tatilbudur | Değerlendirme: 4.0/1
Toplam Görüş: 0
avatar